INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Ca Juninho Pernambucano în vremurile bune! Super gol marcat în Bundesliga

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 28 septembrie 2014 21:12

Etapa a şasea din Bundesliga a adus un super gol marcat de Lucas Piazon în meciul cîştigat de Frankfurt cu 2-1 pe teren celor de la Hamburger.

Fostul jucător de la Chelsea a marcat golul victoriei în minutul 90, cu o execuţie superbă din lovitură liberă. Reuşită aminteşte de golurile marcate de Juninho Pernambucano, considerat un specialist al loviturilor libere.

Vezi AICI reuşita lui Piazon!

Scorul a fost deschis de Seferovic în minutul 44, iar gazdele au egalat în minutul 58 prin Muller. Rezultatul final a fost stabilit de reuşita lui Piazon.