INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOTTENHAM - MANCHESTER CITY 4-1

VIDEO Ce se întîmplă cu City? Echipa lui Pellegrini a fost zdrobită de Tottenham: gol umilitor înscris de Lamela!

Harry Kane a fost în formă împotriva lui City, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2015 16:32

Tottenham a redus-o la tăcere pe Manchester City, impunîndu-se cu un zdrobitor 4-1. Este a treia înfrîngere în ultimele 4 meciuri oficiale pentru City.

Totul părea să se lege pentru liderul Premier League, după ce Kevin De Bruyne a deschis scorul pe White Hart Lane, în minutul 25.

Însă Tottenham și-a ținut cumpătul, a profitat de un ofsaid nesemnalizat în minutul 44 și s-a întors în meci.

Eric Dier, fundașul în vîrstă de 21 de ani care declara sfidător înainte de meci că nu "avem de ce să ne temem de Manchester City", a marcat cu un șut de la 20 de metri, restabilind egalitatea, după ce arbitrul nu a văzut că începutul fazei a fost ofsaid clar. După pauză, Tottenham s-a folosit de o apărare perfect organizată și un contraatac fulgerător pentru a bifa alte două reușite.

[VEZI VIDEO CU TOATE GOLURILE MECIULUI]

Alderweireld și Kane l-au năucit pe portarul Caballero, cel care a fost ales de managerul lui City în dauna lui Joe Hart. Lamela avea să umilească apărarea lui Pellegrini în minutul 79 și să închidă meciul pentru "pinteni".

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping