INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Chelsea a făcut scorul campionatului cu Aston Villa » Rezumatul măcelului de pe Stamford Bridge

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 decembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 23 decembrie 2012 20:23

Rafa Benitez începe să ducă Chelsea pe drumul cel bun. După victoria categorică din Cupă cu Leeds (1-5), Chelsea s-a impus din nou, de această dată pe teren propriu, într-un meci din Premier League.

Adversara "albaştrilor" de astăzi a fost Aston Villa, echipă cu care au înregistrat cel mai categoric succesdin acest sezon din Premier League, scor 8-0.

La pauză tabela arăta doar 3-0, după golurile lui Torres (3), Luiz (29) şi B. Ivanovici (34). Tot 3-0 era şi în minutul 60, pînă cîndF. Lampard s-a decis să înscrie pentru 4-0. În ultimul sfert de oră Chelsea a mai marcat de 4 ori prin Ramiers de două ori (75, 91), Oscar (79) şi Eden Hazard (83).

Cu această victorie Chelsea a urcat pe locul 3, cu 32 de puncte, 11 sub liderul Manchester, dar are şi un meci mai puţin, restanţa cu Southampton. Etapa viitoare Chelseava întîlni în deplasare pe Norwich.

Vezi aici VIDEO golurile partidei Chelsea - Aston Villa 8-0!