INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Chelsea, pas important spre titlu » Victorie categorică cu Southampton

Articol de GSP - Publicat marti, 25 aprilie 2017 23:50

Chelsea a învins-o clar pe Southampton, scor 4-2, în primul meci din etapa a 34-a din Premier League, consolidându-și astfel poziția de lider din Anglia.

VIDEO cu golurile partidei

Hazard a deschis scorul în minutul 5, pentru ca Romeu să egaleze douăzeci de minute mai târziu.

Londonezii au intrat însă în avantaj la pauză, după ce Cahill a marcat din pasa lui Marcos Alonso.

Diego Costa a majorat avantajul echipei lui Antonio Conte, marcând din pasa lui Fabregas, în minutul 53.

Tot Costa a marcat și golul de 4-1, fructficând pasa ideală venită de la Pedro.

Bertrand a stabilit scorul final al partidei de pe Stamford Bridge, reducând din proporțiile scorului.

Florin Gardoș nu s-a aflat în lotul "sfinților" pentru duelul cu Chelsea.

Cu cinci etape înainte de final, Chelsea e lider în Anglia, cu 78 de puncte. Totteham e pe doi, cu 71 de puncte, dar are un meci mai puțin.