INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GOL SPECTACULOS

VIDEO Concurent la golul sezonului! Un atacant dorit de Chelsea și Juventus din Serie A a marcat cu o execuție din altă galaxie

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 20:28

Andrea Belotti a marcat un gol de senzație în victoria obținută de Torino pe teren propriu cu Sassuolo, scor 3-0. Atacantul de 23 de ani a înscris din foarfecă, iar reușita are toate șansele de a concura la golul sezonului.

În minutul 44, Belotti a primit o pasă în careu de la De Silvestri și a deschis scorul printr-o execuție spectaculoasă, care nu i-a lăsat nicio șansă goalkeeperului oaspeților.

Poți vedea AICI VIDEO cu golul lui Belotti

Torino a mai punctat de două ori în partea secundă, prin Ljajici ('84) și Obi ('88) și a reușit prima victorie din acest sezon de Serie A, după ce în prima rundă a înregistrat o remiză cu Bologna în deplasare (1-1).

Chelsea și AC Milan au fost în cursă pentru semnătura atacantului lui Torino în această perioadă de mercato.