INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO / Coşmar în direct: Milan a fost executată la Cesena!

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 septembrie 2010 00:00

Inter şi Milan au avut prestaţii diametral opuse aseară, în meciurile din etapa a doua din Serie A.

Inter s-a impus acasă, cu 2-1, în faţa celor de la Udinese. Scorul a fost deschis de brazilianul Lucio, în minutul 7, pentru ca Flores să egaleze în minutul 31. Eto'o a adus victoria, cu un gol înscris în minutul 67, după ce ratase iniţial lovitura de la 11 metri, dar a reluat în poartă respingerea goalkeeperului friulian.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA REZUMATUL PARTIDEI!

AC Milan a jucat în deplasare la Cesena, în partida de debut a lui Ibrahimovici şi Robinho, primul jucînd titular, al doilea înlocuindu-l la pauză pe Ronaldinho.

Milanezii au primit două goluri în 13 minute, Bogdan şi Giaccherini înscriind în minutele 31 şi 44. Ibrahimovici a avut un debut de coşmar, ratînd un penalty scos de Inzaghi în minutul 87.

Roma a avut şi ea mari probleme, pierzînd la Cagliari cu 1-5. Pentru echipa din Sardinia au înscris Conti (8), Matri (23 pen. şi 47), Aquafresca (38), Lazzari (88). Romanii au egalat la unu în minutul 18 prin Daniele De Rossi, însă efortul lor a fost în zadar.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”