INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA Z STOKE CITY - ARSENAL 1-4

VIDEO Crouch, gol în stil Maradona pentru Stoke în eșecul în fața lui Arsenal

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 mai 2017 11:31

Arsenal a câștigat după 7 ani la Stoke, 4-1, dar victoria a fost pusă în pericol la mijlocul reprizei secunde.

Vezi aici golurile!

În minutul 67, la 2-0 pentru "tunari", gazdele au redus diferența printr-un gol în stilul Maradona. Peter Crouch a reluat în plasă cu mâna dreaptă, peste Cech, dar arbitrul Dean a validat reușita.

Totuși, londonezii au mai marcat de două ori în 4 minute până la final. În timpul partidei, fanii lui Arsenal care vor să nu i se mai prelungească angajamentul managerului au lansat un nou mesaj de protest.

"Wenger-Out înseamnă afară cu Wenger", scria pe bannerul tras de avion. "Sunt plătit să muncesc la clubul pe care îl iubesc și voi continua. Nu sunt influențat de asemenea mesaje. Mă concentrez la fotbal, restul nu e important, nu fac politică. Sunt în sport, iubesc sportul și mă dedic sportului 24 de ore pe zi". Wenger va mai rămâne cel puțin un sezon la Arsenal, susține presa engleză.