INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA

VIDEO Dan Petrescu a dus Dinamo Moscova pe loc de Europa după victoria cu Lokomotiv, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 martie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 09 martie 2013 14:13

Echipa lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a mai obţinut o victorie în campionatul Rusiei, într-un meci de-a dreptul dramatic. VIDEO AICI

Dinamo a învins Lokomotiv Moscova, scor 1-0, graţie unui gol reuşit în minutul 20 de Solovjev. Rezultatul a fost cu greu păstrat, mai ales pentru că "alb-albaştrii" au rezistat 25 de minute unei presiuni infernale a celor de la Lokomtiv, care jucau cu un om în plus, Yusupov fiind eliminat în minutul 68.

În urma acestei victorii, Dinamo Moscova a urcat 5 poziţii, de pe locul 10 ajungînd pînă pe 5, fiind în premieră în acest sezon pe poziţie care asigură prezenţa în cupele europene în sezonul viitor.

Echipele de start:

Dinamo: Shunin - Chicherin, Epureanu, Fernandez, Granat - Yusupov, Noboa - Dzsudzsak, Kokorin, Solovjev - Kuranyi

Locomotiv: Guilherme - Shishkin, Corluka, Durica, Yanbaev - Tarasov - Torbinskiy, Glushakov, Maicon - Caicedo, N'Doye

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”