INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

VIDEO De necrezut! Eroare sau premeditare? » Galatasaray e acuzată de blat după ce a cîștigat în urma unei faze extrem de dubioase

Articol de GSP - Publicat luni, 18 mai 2015 16:39

Lupta la titlu în Turcia e mai aprigă ca oricînd Galatasaray și Fenerbahce se luptă pînă în ultima etapă.

Galata a cîștigat în ultima etapă la limită, scor 1-0 în fața echipei lui Bogdan Stancu, Genclerbirligi, iar Fenerbahce o acuză pe marea rivală de blat.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Wesley Sneijder, în minutul 66. Reușita a venit în urma unei faze cel puțin ciudate a lui Kaplan, goalkeeperul oaspeților.

Acesta și-a tras inexplicabil mîna, deși mingea putea fi scoasă fără prea mult efort. În urma acestui rezultat Galatasaray păstrează diferența de 3 puncte în fața lui Fenerbahce cu două etape înainte de final.