INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYER LEVERKUSEN - BORUSSIA DORTMUND

VIDEO Decizie incredibilă în Bundesliga » Arbitrul s-a enervat, a oprit meciul și a fugit de pe teren

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2016 17:57

Un moment incredibil a avut loc în meciul dintre Bayer Leverkusen și Borussia Dortmund.

În minutul 68, la scorul de 1-0 pentru Dortmund, arbitrul Zwayer l-a eliminat pe antrenorul celor de la Leverkusen, însă acesta din urmă a n-a vrut să plece în tribune.

Enervat de decizia tehnicianului, arbitrul partidei a fluierat finalul meciului și a invitat cele două echipe să se îndrepte către vestiare.

Partida s-a reluat în cele din urmă după 15 minute, dar scorul a rămas la fel până la finalul jocului.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”