INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Dezastru înainte de El Clasico » Konoplyanka i-a înnodat pe fundașii lui Real și a ajutat-o pe Sevilla să cîștige, scor 3-2! Gol de excepție pentru Sergio Ramos

Articol de GSP - Publicat luni, 09 noiembrie 2015 09:21

Absența lui Keylor Navas a contat mai mult decît se așteptau cei de la Real Madrid. Francisco Casilla a primit 3 goluri în meciul cu Sevilla, iar echipa a suferit prima înfrîngere din acest sezon, scor 2-3, pe "Ramon Sanchez Pizjuan".

VEZI VIDEO

Real a început mai bine meciul și a marcat chiar prin fostul jucător al celor de la Sevilla, Sergio Ramos. Acesta a reluat din foarfecă o centrare a lui Isco din corner și a trimis mingea în plasă. S-a resimțit însă după această execuție. Fundașul lui Real a căzut pe umăr și a rămas întins pe gazon cîteva zeci de secunde.

Immobile a restabilit egalitatea, tot în urma unui corner. Centrarea lui Konoplyanka a ajuns la colțul lung, de unde fostul atacant al celor de la Torino și Dortmund a înscris în minutul 36.

S-a făcut 2-1 pentru Sevilla în minutul 61, cînd același Konoplyanka a trimis o minge în fața porții, de unde Banega a înscris. Neglijentă pe fază defensivă, Real a mai primit o lovitură în minutul 74, cînd Llorente a trimis cu capul din fața porții, fără șansă pentru Casilla.

Golul lui James Rodriguez din prelungiri n-a mai contat decît pentru moralul columbianului, revenit după o accidentare mai grea.

Real Madrid a cedat fotoliul de lider după 11 etape, fiind pe 2 cu 24 de puncte. Barcelona e prima, cu 27 de puncte. Cele două mari rivale se întîlnesc pe Santiago Bernabeu, pe 21 noiembrie, de la ora 19:15, liveTEXT pe GSP.RO.