INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - BARCELONA

VIDEO Două momente tensionate în Real Madrid - Barcelona » Sergio Ramos, iertat de eliminare după ce l-a lovit pe Suarez

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 decembrie 2017 15:23

În minutul 58 al meciului Real Madrid - Barcelona, la scorul de 1-0 pentru catalani, s-a petrecut cea mai tensionată fază a meciului.

Fundașul Sergio Ramos, căpitanul lui Real Madrid, l-a lovit cu pumnul în față pe Luis Suarez, atacantul catalanilor având de suferit. Faza s-a petrecut chiar în fața arbitrului Sanchez Martinez, dar centralul a decis să-i acorde doar cartonaș galben.

Vezi aici video

19eliminări are Sergio Ramos în La Liga, un record

decizie corectă la eliminare

După 6 minute, arbitrul a avut o decizie foarte bună. Dani Carvajal, fundașul lui Real, a făcut henț pe linia porții, iar centralul a luat deciza corectă, eliminându-l și dictând penalty, transformat de Messi.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă