INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MURCIA - BARCELONA 0-3

VIDEO Două supergoluri în Murcia - Barcelona » Catalanii au câștigat fără emoții în Cupa Regelui Spaniei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 octombrie 2017 09:48

Barcelona este cu un pas în optimile Cupei Regelui Spaniei, după o victorie categorică împotriva Murciei, 3-0, în turul 16-imilor competiției.

Catalanii au aliniat o echipă cu multe rezerve și au avut un început greu de meci. Primul gol a venit în minutul 45, când Paco Alcacer a reluat cu capul, de la 10 metri, centarea lui Deulofeu.

Deulofeu și-a continuat jocul excelent, iar după pauză, în minutul 52, a marcat cel mai frumos gol al meciului, după o cursă personală, marcând cu un șut printre picioarele portarului. În minutul 56, Jose Arnaiz, un fotbalist de 22 de ani de la Barcelona B, a stabilit scorul final, marcând cu un șut de la marginea careului.

Vezi aici VIDEO

Până la final, elevii lui Ernesto Valverde nu au mai forțat, în timp ce Murcia, echipă din Liga a 3-a, nu a avut forța să pună probleme catalanilor.