INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FA CUP

VIDEO Dramatic » Manchester United s-a calificat în finala FA Cup după 2-1 cu Everton! Martial a înscris în ultimul minut

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 aprilie 2016 21:30

Manchester United s-a calificat în finala FA Cup după ce a învins-o pe Everton la capătul unui meci dramatic, scor 2-1.

VEZI VIDEO

Fellaini a deschis scorul în minutul 34 din pasa lui Anthony Martial. În minutul 57, David De Gea a apărat un penalty executat de Romelu Lukaku.

Autogolul lui Chris Smalling din minutul 75 a readus egalitatea. În ultimul minut, Anthony Martial a înscris și a adus victoria pentru United, care va juca finala FA Cup de pe 21 mai.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Crystal Palace și echipa lui Costel Pantilimon, Watford. Acest meci se va juca mâine.