INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA FRANȚEI

VIDEO » Dramatism pe Velodrome » Marseille a eliminat-o pe Lyon din Cupa Franței, după prelungiri

Articol de GSP - Publicat marti, 31 ianuarie 2017 20:47

Olympique Marseille s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Franței, după ce a învins-o pe marea rivală Olympique Lyon, scor 2-1.

Fanni a deschis scorul pentru Marseille în minutul 24, grației unei lovituri de cap.

Tolisso a restabilit egalitatea pentru Lyon în minutul 64, când a fructificat centrarea perfectă a lui Fekir.

Scorul a rămas neschimbat la finalul celor 90 minute, meciul intrând astfel în prelungiri.

Marseille a preluat conducerea în minutul 109 al prelungirilor, grație reușitei lui Doria, acesta fiind și scorul final al partidei.

FINAL » Olympique Marseille - Olympique Lyon 2-1 d.p. (Fanni 24, Doria 109 / Tolisso 64) / VIDEO