INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - AC MILAN 4-2

VIDEO Duel la nivel înalt între Juventus și AC Milan: Zlatan Ibrahimovic l-a copiat pe Cristiano Ronaldo! Cât a sărit suedezul

Articol de GSP - Publicat luni, 10 februarie 2020 11:35

AC Milan a pierdut derby-ul cu Inter, 2-4, deși la pauză a avut 2-0. Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic (38 de ani) a fost cel mai bun din echipa „diavolilor”.

Zlatan a revenit cu gol în „Derby della Madonnina”, reușind să puncteze pentru a treia oară în șase meciuri pentru AC Milan. În plus, a dat și o pasă de gol pentru Rebic.

În minutul 40, Ante Rebic a deschis scorul, după o pasă cu capul a lui Zlatan Ibrahimovic. Pentru a devia mingea, Ibra a plutit la 2,50 metri! Astfel, atacantul a reușit o performanță asemănătoarea cu cea a lui Cristiano Ronaldo. Jucătorul lui Juventus a uimit Serie A pe 18 decembrie, în meciul cu Sampdoria, 2-1, când a sărit 2,56 metri.

VIDEO » Golul marcat de Cristiano Ronaldo

VIDEO » Rezumatul meciului Inter - AC Milan

Vezi și:

VIDEO Thriller de Oscar: Inter revine de la un handicap de 2 goluri cu Milan după 70 de ani » Conte e precaut: „E prea devreme pentru titlu”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!