INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  OLANDA

VIDEO După Luke Shaw, Hector Moreno a mai făcut o victimă în mai puţin de o săptămînă!

foto: Reuters
foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2015 01:38

Hector Moreno i-a rupt piciorul lui Luke Shaw, de la Manchester United în meciul disputat marți, în Liga Campionilor (VIDEO). Shaw a fost imediat operat și va lipsi cel puțin 6 luni de pe teren. (Vezi aici cum arată piciorul după operaţie)

Sîmbătă seara, jucătorul lui PSV a mai făcut o victimă, de data asta într-un meci din prima divizie olandeză.

Oussama Tannane, fotbalist la Heracles Almelo, n-a mai putut continua să joace după o intrare sălbatică a lui Moreno, în minutul 72. Nici de această dată, mexicanul nu a primit cartonaş. Fanii lui Heracles nu l-au iertat şi l-au fluierat la fiecare atingere de balon pe Moreno.

La prima vedere, Tannane ar fi suferit o accidentare la genunchi.

Heracles s-a impus în faţa lui PSV, scor 2-1.

Citește și:
Aproape de miezul nopții, Gigi Becali a răbufnit în direct la TV: „Gata, îl dau gratis, să-l ia cine vrea”
Superliga
Aproape de miezul nopții, Gigi Becali a răbufnit în direct la TV: „Gata, îl dau gratis, să-l ia cine vrea”
Imagini oribile în prima etapă din sezon! Au dat foc la stadion: „Să vă ia naiba”
Campionate
Imagini oribile în prima etapă din sezon! Au dat foc la stadion: „Să vă ia naiba”
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
Stiri extrasport
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
Mohamed Salah a bătut palma și semnează » Salariu colosal pentru fostul star al lui Liverpool
Campionate
Mohamed Salah a bătut palma și semnează » Salariu colosal pentru fostul star al lui Liverpool
Concurent gigant în România pentru Uber și Bolt. Unicornul inDrive intră pe piața locală
Profit.ro
Concurent gigant în România pentru Uber și Bolt. Unicornul inDrive intră pe piața locală
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Iată DOSARUL COMPLET de la Securitate al lui Dan Șucu, informatorul „Mircea Crișan”: „Voi respecta toate indicațiile” + „Timid, greoi în gândire, bâlbâit. Un mediocru necesar!”

Universitatea Craiova - Levski Sofia 2-2! Leka noşt, deţa! Campioana iese din scenă în turul 2 din UCL! Rămânem încă un an în afara fotbalului care contează


Comentarii (8)
manutd.steaua
manutd.steaua  •  20 Septembrie 2015, 15:15

i-a rupt piciorul lui Shaw si nici galben nu a luat,ce sa mai zic de penalty???de asta UCL,e o competite care pt mine nu mai are nici o importanta!rosu la Nani in meciul cu Real,evident,s-a pierdut meciul apoi,acum jucator cu piciorul rupt si lipsa penalty....mai vezi cum sunt toti furati cu Real si-ti dai seama ca UCL e o competitie facuta sa fie castigata doar de unii.ar trebui echipele din Anglia sa o trateze la fel ca pe Europa Leagu...campionatul e de 10 ori mai important,oricum castiga mai multi bani in campionat,decat in UCL!

391437211054132
Tudor Rusu  •  20 Septembrie 2015, 13:13

te-ai fi asteptat dupa ce ii rupi piciorul unui fotbalist si sta 6 luni sa fii putin mai temperat, da de unde atat?

valentino22
valentino22  •  20 Septembrie 2015, 13:06
Postat de borat101 pe 20 Septembrie 2015, 11:25

Moreno asta a intrat si intra la risc, ca fotbalist stie ce face. Este un fel de taran de'al nostru. Intrarile prin alunecare trebuie sanctionate drastic sau chiar interzise, din cauza unor ha.nadi.capti frustrati care nu le are si vor sa isi arate ce nu poate de fapt ... in a citi jocul. Daca ar fi intrat si altul de la Man U in Moreno imediat la aceesi faza si lar fi accidentat la fel de rau, lar lecui pe Moreno si pe toti idiotii care intra din cauza ca sunt intarziati in a citii sau nu au avut potentialul de a tine pasul cu faza/jocul. Asta o stie oricine care a jucat fotbal la nivel inalt.

Tu ai dreptate in ce spui acolo...dar frate...se vede ca esti rapidist. Mai bine spus... se citeste ca esti Rapidist :)))

Vezi toate comentariile (8)
Comentează