Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

CAMPIONATE    •   REAL MADRID - CELTA VIGO 7-1

VIDEO Era doar 1-0 la pauză, apoi Cristiano a pornit potopul! Real Madrid a anihilat-o pe Celta Vigo într-un meci cu 8 goluri!

Cristiano Ronaldo, foto: reuters

Sambata, 05 Martie 2016

Real Madrid a obținut o victorie facilă cu Celta Vigo, scor 7-1, după ce în prima repriză a condus abia cu 1-0. Portughezul Cristiano Ronaldo a reușit patru goluri în a doua parte a meciului, în minutele 50, 58, 65 și 77.

Cristiano a reușit să marcheze după mult timp din lovitură liberă, cu o execuție spectaculoasă în minutul 58.

Pepe a fost responsabil de primul gol al Realului în minutul 41, în timp ce Celta Vigo a replicat în minutul 62, prin Aspas.

Jese a profitat și el de inexactitățile din apărarea celor de la Celta Vigo și a marcat în minutul 78, pentru ca Gareth Bale să îl imite peste doar patru minute.

VIDEO CU GOLURILE AICI

Ronaldo a devenit al treilea jucător din istorie care a marcat peste 250 de goluri în La Liga, după Messi (304) și Zarra (253). În lupta sa de la distanță cu Zarra (8), portughezul în vârstă de 31 de ani a bifat cel de-al șaselea său meci cu 4 goluri marcate.