INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HAZAR LANKARAN - TURAN TOVUZ 3-1

VIDEO Ex-stelistul Ricardo a marcat pentru Hazar Lankaran

Ricardo Gomes

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 august 2011 00:00 / Actualizat duminica, 21 august 2011 10:05

Fostul mijlocaş al Unirii Urziceni şi al Stelei, Ricardo Gomes, a înscris primul său gol pentru formaţia azeră Hazar Lankaran, în victoria cu 3-1 în faţa formaţiei Turan Tovuz.

Ricardo (30 de ani) a marcat în minutul 59 golul de 3-0 al formaţiei antrenate de Mircea Rednic, după o pasă inteligentă a fostului jucător al lui FC Argeş, Cătălin Doman. Primele două reuşite i-au aparţinut lui Subasic. Pentru învinşi a înscris Nabiev, cu patru minute înaintea finalului.

Pentru Ricardo jocul cu Turan Tovuz a fost al treilea meci disputat în campionatul din Azerbaidjan. Hazar este pe primul loc după trei etape, cu maximum de puncte.

16 meciuri a jucat Ricardo la Steaua, pentru care nu a reuşit să marcheze vreun gol. În tricoul roş-albastru, brazilianul a înscris doar într-o partidă amicală, contra echipei secunde a lui Hoffenheim, iarna trecută