INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Fără Vilanova pe bancă, Barcelona se impune la Valladolid, 3-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 decembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 22 decembrie 2012 20:51

Fără Tito Vilanova pe bancă, Barcelona nu s-a oprit din seria victoriilor şi a cîştigat şi la Valladolid, scor 1-3.

Golurile catalanilor au fost înscrise de Xavi în minutul, Messi în minutul 59 şi Tello în minutul 93. A fost cel de-al 91-lea gol al argentinianului în acest an. Golul gazdelor a fost înscris de Guerra în minutul 89.

Barcelona a ajuns la 16 victorii în cele 17 partide jucate în acest sezon, acumulînd 49 de puncte, cu 9 peste Atletico madrid şi 16 peste marea rivală, Real Madrid, care are însă un meci mai puţin.