INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA AFRICII PE NAŢIUNI

VIDEO + FOTO A început Cupa Africii pe Naţiuni » Aubameyang a marcat primul gol al ediţiei cu numărul 31

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 ianuarie 2017 20:22

Ediţia cu numărul 31 a Cupei Africii pe Naţiuni este găzduită de Gabon şi a debutat astăzi cu partida dintre ţara gazdă şi Guinea-Bissau, încheiată la egalitate, scor 1-1.

Scorul a fost deschis în minutul 53 al partidei de starul Borussiei Dortmund, Pierre Emerick Aubameyang (Vezi aici reuşita). Finalul a fost unul dramatic, oaspeţii reuşind egalarea în minutele de prelungire, prin Joary Soares (Vezi golul aici).