INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - EIBAR 3-0

VIDEO+FOTO Așa arată fotbalul! Lecția de contraatac a Realului ține prima pagină din Spania! Gol de neratat înscris de Marcelo

Articol de GSP - Publicat luni, 23 octombrie 2017 09:45

Real Madrid s-a impus fără emoții în meciul de pe teren propriu cu Eibar, scor 3-0, iar Marcelo a marcat ultimul gol al trupei lui Zidane la capătul unei acțiuni de contraatac demnă de jocurile pe calculator.

Oliveira a marcat în proprie poartă în minutul 18, iar Asensio a stabilit scorul pauzei cu reușita din minutul 28, însă cel mai spectaculos gol a fost marcat de
Marcelo, cu apropximativ 10 minute înainte de final.

Acțiunea a plecat de la o recuparare a Realului în propria jumătate, iar Marcelo și Benzema a reușit o combinație cu pase din prima la marginea careului, înainte ca fundașul să înscrie cu o execuție la colțul lung.

Golul lui Marcelo este în rezumatul VIDEO, AICI!

Real Madrid este pe locul 3 în La Liga, după primele 9 etape, în care Barcelona este lider și Valencia ocupă poziția secundă, cele două fiind încă neînvinse în competiția internă.