INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - ATLETICO MADRID 1-1

VIDEO + FOTO Atletico a smuls un egal în fața rivalei Real Madrid, 1-1 » Zidane și compania mai au doar 3 puncte peste Barcelona!

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 aprilie 2017 19:19

Real Madrid n-a reușit decât un egal în meciul de pe teren propriu cu Atletico Madrid. Scorul a fost 1-1, iar diferența față de Barcelona este de doar 3 puncte.

"Galacticii" rămân fără victorie în fața marii rivale, în La Liga, din 2012, când o învingea pe Atletico cu 2-0. De atunci a mai învins-o doar de trei ori în 10 meciuri. O dată în Cupa Regelui, 3-0 și în Champions League de două ori, 1-0 și 2-1, al doilea joc chiar în finală, după prelungiri.

Pepe a deschis scorul în minutul 52, cu capul după o centrare a lui Kroos. Griezmann a egalat cu 5 minute înainte de final, profitând de o gafă în defensiva gazdelor.

Real Madrid e lider în la Liga, cu 72 de puncte în 30 de meciuri. Barcelona vine tare din urmă, cu 69 de puncte. Atletico e pe 3, cu doar 62 de puncte și un meci mai mult decât cele două. Barca joacă diseară la Malaga, iar Real are de disputat o restanță cu Celta Vigo.

Real Madrid - Atletico Madrid 1-1