INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO Bătaie și eliminări în Chelsea - Arsenal 2-0 » Diego Costa a fost în centrul atenției

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 septembrie 2015 16:55

Derby-ul Londrei, Chelsea -Arsenal 2-0, a fost unul plin de incidente.

Diego Costa, atacantul lui Chelsea, a fost protagonistul unui incident cu Laurent Koscielny. Vîrful i-a pus palmele pe față fundașului francez, l-a lovit cu cotul și a primit doar cartonașul galben.

După această fază, Gabriel Paulista s-a îmbrîncit cu Diego Costa și a primit cartonaș galben.  Cîteva minute mai tîrziu, Gabriel l-a lovit discret cu piciorul pe Diego Costa, iar atacantul a protestat la arbitru, iar acesta l-a eliminat pe fundașul lui Arsenal.

În a doua repriză, Cazorla a fost și el eliminat. Mijlocașul lui Arsenal a primit al doilea galben după ce l-a faultat dur pe Fabregas.

Golurile au fost marcate de Zouma, în minutul 56, cu o lovitură de cap din șase metri, și de Hazard, în minutul 91, cu un șut din șapte metri.