INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - INTER

VIDEO + FOTO Bucurie stinsă cu VAR în Milan - Inter » Golul validat inițial de "central", anulat de aparate

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 aprilie 2018 20:13

Golul marcat de Mauro Icardi la 0-0 în minutul 38 al derby-ului dintre AC Milan și Inter a fost anulat după ce arbitrul a consultat VAR.

Mauro Icardi a tâșnit dintre Romagnoli și Bonucci în minutul 38 și a trimis sigur pe sub Donnarumma. Interiștii s-au bucurat pentru reușită mai puțin de un minut. La insistențele oaspeților, centralul Marco Di Bello a consultat sistemul VAR, iar decizia a fost fără dubii: ofsaid la Icardi în momentul pasei.