INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - JUVENTUS 2-3

VIDEO + FOTO Derby INIMAGINABIL! Juventus, REMONTADA de infarct în ultimele două minute ale derby-ului cu Inter

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 aprilie 2018 20:20

Juventus Torino s-a impus în derby-ul cu Inter Milano, scor 3-2, și va rămâne lider și la finalul etapei cu numărul 35.

"Derby d'Italia" a avut un scenariu de film. Unul demn de meciul care decide titlul în Serie A. Inter s-a văzut condusă după doar 13 minute, când Douglas Costa a trimis un șut puternic de la marginea careului de 6 metri. Lucrurile s-au înrăutățit două minute mai târziu. Vecino a primit roșu pentru o intrare asupra lui Mandzukic, după ce arbitrul a consultat VAR.

Lucrurile au arătat cu totul altfel după pauză. Perisic a executat perfect o lovitură liberă din lateral, iar Icardi a trimis cu capul din 5 metri, scăpat din marcajul visător al campionilor de la Juventus. Același Perisic a fost coautor și la reușita de 2-1. A trimis puternic în fața porții, forțându-l pe Barzagli să trimită în propria poartă.

Fanii nerazzurrilor sărbătoreau. Era o nebunie inimaginabilă pe Giuseppe Meazza. Cuadrado și Higuain nu au fost de acord. Au marcat două goluri în decurs de două minute, primul norocos, după o centrare deviată. Allegri și-a ieșit din minți, a sărbătorit pe teren și a fost trimis în tribune.

Minutele de prelungire, 5 la număr, au fost încâlcite, dominate tactic de torinezi, care rămân în continuare cu prima șansă la titlu.

Juventus este lider în Seria A, cu 4 puncte avans față de Napoli, care va juca mâine în deplasarea de la Fiorentina.

Vezi și: GALERIE FOTO Scenografii GENIALE în Inter Milano - Juventus » Două ironii dureroase ale fanilor "nerazzurri"

Inter - Juventus 2-3
Au marcat: icardi '52, Barzagli '65 (autogol)/ D. Costa '13, Cuadrado 87, Higuain '89
TEXT AICI / VIDEO

echipele de start

Inter: Handanovic - Cancelo, Skriniar, Miranda, D Ambrosio - Vecino, Brozovic - Candreva, Rafinha, Perisic - Icardi
Rezerve: Berni, Padelli, B. Valero, Eder, Dalbert, Karamoh, Lopez, Pinamonti, Ranocchia, Santon
Antrenor: Luciano Spalletti

Juventus: Buffon - Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro - Khedira, Pjanic, Matuidi - Costa, Higuain, Mandzukic
Rezerve: Szczesny, Pinsoglio, Asamoah, Benatia, Betancur, Bernardeschi, Chiellini, Dybala, Howedes, Lichtsteiner, Marchisio
Antrenor: Massimiliano Allegri

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni