INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO & FOTO Descătușarea Albă » Real Madrid s-a distrat cu Real Sociedad, iar Ronaldo a marcat o triplă

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 februarie 2018 23:45

Real Madrid a făcut un meci bun pe teren propriu cu Real Sociedad, scor 5-2. Prima repriză a fost de vis: galacticii au marcat patru goluri, fără să încaseze vreunul.

Spectacolul a început cu Lucas, care a marcat din primul minut, servit de Ronaldo. Pe urmă, portughezul a făcut una din cele mai bune partide din acest sezon, marcând de trei ori. Pe tabela de marcaj și-a mai trecut numele și Kroos.

Pentru Real Sociedad au punctat Jon și Illarramendi când soarta meciului era deja decisă.

În urma acestui rezultat, Real urcă pe locul 3 cu 42 puncte, 16 mai puțin față de liderul Barcelona.

Echipele de start:

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Lucas (Isco 63), Modric (Kovacic 63), Kroos, Asensio (Bale 73) - Benzema, Ronaldo

Real Sociedad: Rulli - Odriozola, Elustondo, Navas, De La Bella - Oyarzabal, Illarramendi, Zurutza (Zubeldia 60) - Prieto, Juanmi (Guridi 83), Canales (Jon 60)