Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

CAMPIONATE    •   PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO Imagini horror cu Rooney » Atacantul englez a fost umplut de sânge de un adversar

Sambata, 23 Septembrie 2017

Everton s-a impus în fața celor de la Bournemouth, 2-1, într-un meci din etapa a 6-a din Premier League.

În prima repriză, în minutul 34, Wayne Rooney a avut mari probleme medicale. Atacantul lui Everton și-a spart arcada după un duel cu fundașul Simon Francis, care l-a lovit cu cotul, și a avut fața plină de sânge.

Vezi aici video cu faza!

Rooney a continuat meciul după ce i s-a oprit sângerarea, dar a fost înlocuit până la urmă de Niasse în minutul 55. Golurile celor de la Everton au fost reușite de Niasse, în minutele 77 și 82, iar pentru Bournemouth a marcat King, în minutul 49.

Vezi aici video cu rezumatul meciului!

Vezi și: VIDEO Show în Premier League » City și Chelsea au marcat 9 goluri! Toate rezultatele zilei