INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO Imagini horror cu Rooney » Atacantul englez a fost umplut de sânge de un adversar

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 septembrie 2017 19:33

Everton s-a impus în fața celor de la Bournemouth, 2-1, într-un meci din etapa a 6-a din Premier League.

În prima repriză, în minutul 34, Wayne Rooney a avut mari probleme medicale. Atacantul lui Everton și-a spart arcada după un duel cu fundașul Simon Francis, care l-a lovit cu cotul, și a avut fața plină de sânge.

Vezi aici video cu faza!

Rooney a continuat meciul după ce i s-a oprit sângerarea, dar a fost înlocuit până la urmă de Niasse în minutul 55. Golurile celor de la Everton au fost reușite de Niasse, în minutele 77 și 82, iar pentru Bournemouth a marcat King, în minutul 49.

Vezi aici video cu rezumatul meciului!

Vezi și: VIDEO Show în Premier League » City și Chelsea au marcat 9 goluri! Toate rezultatele zilei