INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY - CARDIFF 2-0

VIDEO + FOTO Intrare CRIMINALĂ asupra starului lui Guardiola » A fost schimbat imediat

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 ianuarie 2018 21:43

Manchester City s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Angliei, trecând de Cardiff, scor 2-0, dar Guardiola a fost aproape să își piardă unul dintre cei mai importanți jucători.

La ultima acțiune a primei reprize, fundașul lui Cardiff, Joe Bennett, a avut o intrare criminală la Leroy Sane. Guardiola nu a vrut să riște și l-a schimbat la pauză, deși acesta nu părea afectat.

Joe Bennett nu s-a lăsat până nu a văzut cartonașul roșu. În prelungirile partidei a avut o nouă intrare dură. De data asta victima a fost Bernardo Silva. Arbitrul partidei nu a trecut cu vederea acțiunea și l-a eliminat. Vezi VIDEO aici.