INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN MUNCHEN

VIDEO+FOTO Scandal în vestiarul lui Bayern! Unul dintre cei mai importanți jucători îl atacă pe Ancelotti: "Nu știu ce vrea să vadă" » Vezi AICI toate golurile și rezultatele din Bundesliga

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 22:27

Carlo Ancelotti a început să aibă dificultăți la Bayern, deși a cucerit titlul în sezonul trecut. Thomas Muller, unul dintre cei mai importanți fotbaliști ai bavarezilor în sezoanele trecute, este nemulțumit că fost trecut pe banca de rezerve la meciul cu Bremen, câștigat de campioană cu 2-0.

La meciul din etapa a doua, jucat în deplasare cu Werder Bremen, Ancelotti l-a lăsat pe bancă pe Muller, iar mijlocașul a comentat decizia tehnicianului italian la finalul partidei.

"Nu știu exact ce calități vrea antrenorul să vadă. Dar ale mele par să nu fie 100% ceea ce-și dorește", a afirmat Muller pentru postul de televiziune german ARD. Ca replică, Ancelotti a explicat că a fost vorba despre o decizie tactică.

"Am încercat să avem mai multă posesie în centru, așa că Thomas nu a fost titular. A intrat pe parcursul reprizei secunde și s-a descurcat bine. A fost doar o decizie tactică", a spus antrenorul bavarezilor.

Muller a intrat pe teren în minutul 73 al partidei cu Bremen, în care Lewandowski a marcat o "dublă" și a adus victoria lui Bayern. Polonezul a ajuns la 80 de goluri în tricoul bavarezilor, în 98 de meciuri jucate în Bundesliga.