INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

VIDEO + FOTO Spectacol în City - United: Mourinho l-a bătut pe Guardiola » Nou-venitul Lukaku a marcat din nou

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iulie 2017 09:05

Într-un meci amical disputat la Houston, în SUA, la ora 05:00 dimineață, ora României, Manchester United s-a impus în fața celor de la Manchester City, scor 2-0, în competiția International Champions Cup.

Ambele goluri ale echipei lui Jose Mourinho au fost marcate la interval de două minute, în minutele 37 și 39.

Primul gol a fost marcat de Lukaku. Belgianul venit în această vară a primit o pasă în adâncime, a dat mingea pe lângă portarul Ederson și a marcat cu un șut din colțul careului.

Reușita lui Rashford a venit după o cursă de 40 de metri a lui Mkhitaryan. Acesta i-a pasat în careu englezului, care a marcat cu un șut în diagonală.

Manchester United: De Gea - Valencia, Lidelof, Smalling, Blind - Herrera, Pogba, Rashford, Mkhitaryan, Lingard - Lukaku
Au mai jucat: Romero, Darmian, Fellaini, Baily, Pereira, Carrick, Martial, Jones, Fosu-Mensah

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany, Adarabaioyo, Roberts - Fernandinho, Toure - Sterling, Foden, De Bruyne - Aguero
Au mai jucat: Otamendi, Nasri, Gabriel Jesus, Zinchenko, Mangala, Diaz, Sane, Stones