INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - EVERTON 2-0

VIDEO+FOTO Toate pânzele sus! Campioana Chelsea se folosește de Morata și Febregas pentru a-l doborî pe Rooney. Vezi golurile

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 17:01

Chelsea a învins-o pe Everton într-un meci din etapa a 3-a, pe teren propriu, scor 2-0. Trupa lui Antonio Conte a rezolvat partida încă din prima repriză.

Cesc Fabregas a deschis scorul în minutul 27, după un schimb de pase în interiorul careului cu Alvaro Morata. Cu cinci minute înainte de finalul primei părți, Alvaro Morata a reluat cu capul cu centrarea de pe partea dreaptă a lui Azpilicueta.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

După 3 etape Chelsea ocupă locul 5, cu 6 puncte, în timp ce Everton a acumulat 4 puncte și se află pe poziția a 9-a. Lider e Manchester United, cu maximum de puncte din 3 jocuri și cu un golaveraj de 10-0.

Echipele de start:

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Rudiger - Moses, Fabregas, Kante, Alonso - Willian, Pedro - Morata

Everton: Pickford - Keane, Williams, Jagielka - Holgate, Davies, Gueye, Baines - Rooney, Sigurdsson - Ramirez