INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA

VIDEO + FOTO Victorie lejeră a Braziliei în calificările pentru CM 2018! Meciul a fost întrerupt după ce a căzut nocturna

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 octombrie 2016 09:56

Brazilia a câștigat partida cu Venezuela din deplasare, scor 2-0 și a urcat pe primul loc în grupa de calificare la Campionatul Mondial din 2018.

VEZI VIDEO

Gabriel Jesus (8) și Willian (53) au marcat golurile brazilenilor, care au ajuns la 21 de puncte în 10 meciuri. Venezuela e ultima, cu doar două puncte.

În minutul 73 al acestui meci instalația de nocturnă a stadionului Metropolitano a cedat din cauza unei pene de curent. Meciul a fost întrerupt 20 de minute.

Neymar nu a jucat în acest meci, fiind suspendat.