INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPORTING GIJON - DEPORTIVO LA CORUNA 0-1

VIDEO » Gijon - Deportivo 0-1 » Victorie pentru echipa lui Andone » Cum s-a descurcat românul

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 martie 2017 14:53

Deportivo La Coruna, echipa lui Florin Andone s-a impus pe terenul celor de la Sporting Gijon, scor 0-1.

Vezi AICI liveTEXT

Sporting Gijon - Deportivo La Coruna 0-1
A marcat: Mosquera 45+2' - VIDEO

Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 45+2 de Pedro Mosquera. Acesta a reluat cu capul o centrare din corner. În minutul 32, Emre Colak a ratat o lovitură de la 11 metri.

Florin Andone a fost titular și a jucat 66 de minute. Atacantul român a avut o evoluție modestă și nu a avut nicio ocazie de gol.

În minutul 82, Lacina Traore, fostul atacant al lui CFR Cluj a ratat o ocazie imensă, șutând în portarul Lux din 6 metri.

Deportivo La Coruna este pe locul 17, cu 23 de puncte în 25 de etape. Gijon este pe locul 19, cu 17 puncte.

Echipe de start:

Gijon: Cuellar - Pereira, Mere, Amorebieta, Canella - Alvarez, Vesga, Gomez - Carmona, Traore, Burgui
Rezerve: Marino, Rodriguez, Castro, Elderson, Castellano, Torres, Cop

Deportivo: Lux - Juanfran, Arribas, Sidnei, Navarro - Borges, Mosquera Parada - Fajr, Colak, Luisinho - Andone
Rezerve: Tyton, Bergantinos, Albentosa, Joselu, Gil, Laure, John