INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Golul săptămânii în Europa » Coșmarul FCSB-ului a salvat-o pe Lazio cu o execuție FABULOASĂ

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2018 18:41

Lazio, fosta adversară a FCSB-ului din Europa League, s-a împiedicat în meciul jucat azi în deplasare cu Cagliari, 2-2, și a ratat șansa de a se apropia de AS Roma, ocupanta locului 3.

Cu Ștefan Radu titular, Lazio s-a văzut condusă din minutul 25, după golul lui Pavoletti.

Lazialii au egalat în minutul 35, în urma autogolului lui Ceppitelli, dar Cagliari a preluat din nou conducerea în minutul 74, când Barella a înscris din penalty.

Lazio a fost salvată însă în minutul 90+5 de golgeterul Ciro Immobile, care a egalat printr-un gol magnific. A finalizat cu călcâiul, de la 15 metri, pasa venită de la Felipe Anderson. (VIDEO cu golul)

Echipa lui Ștefan Radu e pe 4 în Italia, cu 53 de puncte, în timp ce Cagliari e pe 14, cu 26 de puncte.