INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA LIGII FRANȚEI

VIDEO Greșeală monumentală a portarului în fața lui Falcao! Videoclip viral

Articol de GSP - Publicat joi, 26 ianuarie 2017 11:18

Monaco a obținut aseară calificarea în ultimul act al Cupei Ligii Franței, după succesul minim obținut în fața lui Nancy, scor 1-0.

Unicul gol al partidei  a survenit în prelungirile primei reprize, în urma unei greșeli monumentale a portarului lui Nancy N'Dy Assembe.

Acesta a ieșit greșit la o pasă trimsă în careu de monegasci, fiind surprins de altitudinea luată de minge.

Balonul a ajuns în cele din urmă la Radamel Falcao, care a îndeplinit o simplă formalitate.

În finala Cupei Ligii Franței, Monaco o va înfrunta pe PSG, care a trecut în semifinale de Bordeaux, scor 4-1.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”