INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LANUS - FLAMENGO 1-1

VIDEO Idol în Brazilia, urît de vecini! Ronaldinho a fost scuipat de un puşti argentinian

Ronaldinho, în tricoul lui Flamengo (foto: sobreisso.com)

Articol de GSP - Publicat joi, 16 februarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 16 februarie 2012 14:35

Fostul star al Barcelonei şi al italienilor de la AC Milan, Ronaldinho, nu este iubit deloc în Argentina

Azi dimineaţă, la meciul de Copa Libertadores dintre Lanus şi Flamengo, brazilianul a fost victima unei faze neplăcute. Încercînd să execute o lovitură de la colţul terenului, Ronaldinho a fost scuipat de un copil aflat în tribună, în timp ce alţi spectatori au aruncat cu brichetele înspre el.

Deşi Ronaldinho nu a strălucit, Flamengo a scos un egal în Argentina, scor 1-1. Echipa "Dinţosului" a deschis scorul chiar înainte de pauză, prin Moura. Carranza a egalat pentru gazde cu un sfert de oră înainte de final.

În celălalt meci al grupei, Emelec s-a impus în faţa paraguayenilor de la Olimpia Asuncion, scor 1-0.

Vezi mai jos VIDEO cu nefericitul moment!