INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY - MIDDLESBROUGH 1-1

VIDEO Imagini dure! Erou în fața lui Guardiola, cu o gaură în picior! » Rezultatul zilei în Anglia

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 noiembrie 2016 19:35

Manchester City și Middlesbrough au terminat la egalitate în Premier League, scor 1-1, după ce ”cetățenii” au condus până-n prelungirile meciului.

Aguero (43) pentru City și De Roon (90+1) pentru oaspeți au fost autorii celor două goluri, însă eroul partidei a fost portarul lui Boro, Victor Valdes. Vezi VIDEO cu golurile

Fostul elev al lui Guardiola la Barcelona a jucat mai bine de o repriză cu o gaură în picior! În minutul 39, Valdes a fost lovit cu crampoanele de Jesus Navas, iar ce a rezultat de aici i-a șocat pe toți. Gaura creată însă nu l-a speriat pe portarul oaspeților și acesta a cerut să joace în continuare după ce i s-a aplicat un bandaj.

City e lider în Premier League după 11 etape, cu 24 de puncte, însă urmăritoarea Arsenal e la o lungime în spate și are o partidă mai puțin jucată. Coșmarul Stelei ocupă abia poziția a 14-a cu 11 puncte.