INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Încă un meci nebun marca Real Madrid! În minutul 85 era condusă cu 1-3 » Cât s-a terminat

Articol de GSP - Publicat joi, 02 martie 2017 00:16

Isco a deschis scorul în minutul 8, iar meciul curgea către o victorie facilă.

• Real Madrid a remizat pe teren propriu cu Las Palmas, scor 3-3.
  • Madrilenii au pierdut șefia clasamentului în detrimentul Barcelonei

Calculele nu au coincis însă cu realitatea din teren. Fără prea multe idei de joc și blocați în propria jumătate, madrilenii s-a văzut egalați în minutul 10, în urma reușitei lui Tanausu.

După pauză, Las Palmas a dat lovitura pe Bernanbeu, marcând două goluri în doar trei minute: Viera a punctat din penalty în minutul 56, în timp ce rebelul Kevin-Prince Boateng a dus scrul la 3-1 pentru echipa sa în minutul 59.

Deși jocul se îndrepta către o surpriză de proporții, Realul a reușit o altă revenire de senzație.

Cristian Ronaldo a marcat din penalty în minutul 86, pentru ca la doar trei minute să restabilească egalitatea grație unei lovituri de cap.

VIDEO cu golurile partidei

Madrilenii pierd temporar șefia La Liga, fiind devansați de Barcelona, doar au un meci în minus de disputat.

Lupta pentru titlu în La Liga

1. Barcelona - 25 meciuri, 57 puncte
2.Real Madrid - 24 meciuri, 56 puncte
3. Sevilla - 24 meciuri, 52 puncte

În urmă cu doar trei zile, echipa antrenată de Zinedine Zidane mai înregistra o revenire uluitoare: condusă cu 0-2 în minutul 60 al meciului cu Villarreal, Real a reușit să se impună cu 3-2.

Mai devreme, Barcelona a demolat-o pe Sporting Gijon pe Camp Nou, scor 6-1.