INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JAPONIA

VIDEO Japonezii sunt în extaz! Andres Iniesta, gol FABULOS marcat pentru Vissel Kobe

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 august 2018 14:42

Mijlocașul Andres Iniesta, 34 de ani, a marcat primul gol în Japonia, pentru Vissel Kobe, în meciul cu Iwata, 2-1.

Spaniolul a înscris în minutul 15 al meciului Vissel Kobe - Iwata 2-0. Don Andres a primit o pasă în careu de la neamțul Lukas Podolski, a depășit un jucător din preluare, a driblat și portarul și a marcat cu poarta goală. A fost primul gol al lui Iniesta în Japonia, în trei meciuri.

Scorul este 2-0. În minutul 56, Furuhashi a majorat diferența, după pasa lui Wellington. Scorul final a fost stabilit în minutul 84, când Kawamata  a înscris din penalty pentru Iwata. După 21 de meciuri, Vissel Kobe este pe locul 4, cu 32 de puncte, la 16 de primul loc.