INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Joacă de copii » Torres a reuşit prima triplă la Chelsea în meciul cu QPR, scor 6-1

Fernando Torres începe să îşi revină la forma la care s-a consacrat la Liverpool

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 29 aprilie 2012 19:03

Golul marcat pe finalul meciului cu Barcelona din semifinalele Ligii Campionilor a însemnat descătuşarea pentru Fernando Torres.

Folosit titular în meciul cu QPR, atacantul spaniol şi-a răsplătit antrenorul cu prima triplă de cînd s-a transferat la gruparea londoneză.

Chelsea a fost de neoprit în meciul de astăzi. După numai 25 de minute avea un avantaj de 4-0 pe tabela de marcaj, două din goluri fiind marcate de Torres. Pe lîngă spaniol, în prima parte a meciului şi-au mai trecut numele pe tabela de marcaj căpitanul Terry şi atacantul Sturridge, acesta din urmă marcînd chiar în primul minut.

În repriza secundă, Torres a reuşit cel de-al treilea gol în minutul 64, iar Malouda a dus scorul la 6-0. Într-un moment de relaxare a gazdelor, QPR a reuşit să marcheze golul de onoare prin Cisse.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”