INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Juventus, ajutată de arbitri să cîştige la Catania

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 octombrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 28 octombrie 2012 15:32

Juventus a mai obţinut o victorie, de această dată în deplasarea de la Catania, scor 1-0.

A fost un succes venit după un meci cu foarte multe faze contestate, iar torinezii au fost fluieraţi minute în şir de fanii gazdelor.

Prima fază controversată a venit în minutul 26, cînd Bergessio a trimis mingea în poartă după ce aceasta lovise bara. Arbitrul a anulat golul după ce tuşierul a ridicat eronat fanionul.

VIDEO golul anulat eronat Cataniei!

Nu a fost singura fază controversată a meciului. Bendtner a fost găsit liber în careu, deşi era în ofsaid, faza a fost lăsată să continue, danezul a ratat, mingea a revenit la Vidal, care a înscris în poarta goală. Catania a terminat meciul în 10 oameni după ce Marchese a fost eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene.