INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL - NAPOLI 5-0

VIDEO Liverpool a dezmembrat-o pe Napoli » Vlad Chiricheș a fost martor la umilință

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 august 2018 09:14

Liverpool a umilit-o pe Napoli, 5-0, într-un amical disputat în Dublin.

Vlad Chiricheș, fundașul român al italienilor, a jucat în ultimele 20 de minute, fiind introdus pe teren în locul lui Koulibaly. Cu el pe teren, Napoli a încasat două goluri. Fundașul de 29 de ani a avut o intervenție bună în minutul 75, când a respins o centrare periculoasă în careu.

Liverpool a început meciul în forță, marcând de două ori în  primele 10 minute, prin Milner minutul 4, și Wijnaldum, 9. Salah și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 58. La două minute după intrarea lui Chiricheș, în minutul 73, Daniel Sturridge a făcut 4-0, iar în minutul 77, Albert Moreno a stabilit scorul final.