INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REZULTAT

VIDEO Meci incredibil într-un campionat puternic al Europei! În minutul 32 scorul era 3-0 » Cât arăta tabela la final

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 septembrie 2017 22:02

Trabzonspor și Alanyaspor au oferit meciul zilei, cu o desfășurare a scorului de-a dreptul incredibilă. Gazdele aveau 3-0 după doar 32 de minute. Kucka (10) și Yilmaz (21, 32) au înscris pentru fosta formație a lui Alexandru Bourceanu.

VEZI VIDEO

Ceea ce părea să fie o victorie ușoară pentru gazde s-a transformat însă într-un adevărat coșmar!

Brazilianul Vagner Love, 33 de ani, n-a fost de acord cu rezultatul și până la pauză a înscris pentru 3-1. În a doua parte a jocului, oaspeții au mai punctat de trei ori, o dată prin Fernades (55) și de două ori prin același Love. Fostul atacant al lui ȚSKA Moscova a transformat două penalty-uri în minutele 68 și 82 și a adus o victorie incredibilă în dreptul echipei sale.

Pentru Alanyaspor este abia al 2-lea succes din acest sezon, având doar 7 puncte, în timp ce Trabzonspor are 8 puncte, având două succese, două remize și două înfrângeri.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”