INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Meci istoric pentru Kaka la AC Milan » Brazilianul a marcat golurile 100 şi 101 în victoria cu Atalanta, 3-0

Articol de GSP - Publicat luni, 06 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat luni, 06 ianuarie 2014 22:47

Mijlocaşul brazilian Ricardo Izecson dos Santos Leite "Kaka" a marcat luni golurile 100 şi 101 pentru AC Milan, în partida cîştigată, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Atalanta Bergamo, în etapa a 18-a a campionatului Italiei.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Kaka, care a purtat şi banderola de căpitan, a înscris golul 100 pentru AC Milan în minutul 35. Tot el a marcat şi golul doi al milanezilor, în minutul 65.

Cel de-al treilea gol pentru AC Milan a fost reuşit de Cristante, în minutul 67.

Internaţionalul brazilian în vârstă de 31 de ani a revenit la AC Milan la începutul lunii septembrie, după ce mai jucase la gruparea italiană în perioada 2003-2009.