Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

CAMPIONATE    •   PREMIER LEAGUE

VIDEO Meciul sezonului » Liverpool a încasat golul etapei, dar a făcut un spectacol remarcabil! 9 goluri și reveniri incredibile

Sambata, 23 Ianuarie 2016

Norwich și Liverpool au oferit meciul sezonului. Ceea ce părea să fie un meci oarecare s-a transformat într-un spectacol total.

VEZI VIDEO

Firmino a deschis scorul în minutul 18, iar peste 11 minute Mbokani a egalat cu o execuție frumoasă cu călcîiul. Naismith a făcut 2-1 în minutul 41.

Imediat după pauză Hoolahan a înscris din penalty și a dus scorul de 3-1. De aici meciul a devenit nebun. Henerson (55), din nou Firmino (63) și Milner (75) au readus-o pe Liverpool în avantaj: 3-4.

Bassong a egalat în minutul 92 cu un șut din marginea careului și cînd toată lumea credea că meciul e gata, Lallana a înscris din voleu. Scor final Norwich - Liverpool 4-5!

Liverpool a urcat pe locul 7, cu 34 de puncte. Norwich are 3 înfrîngeri consecutive și e abia pe 16, cu 23 de puncte.