INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EGIPT

VIDEO Mohamed Salah a părăsit terenul în lacrimi, accidentat » Marcase un gol direct din corner în victoria Egiptului

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 octombrie 2018 23:05

Mohamed Salah, starul lui Liverpool, s-a accidentat în partida pe care Egiptul a câștigat-o în fața celor din Swaziland, scor 4-1.

Salah a fost omul serii în partida din calificările pentru Cupa Africii pe Națiuni. În ultimul minut al primei reprize a reușit să marcheze direct din corner. Tot în ultimul minut, doar că al părții secunde, starul "cormoranilor" s-a accidentat și a părăsit terenul în lacrimi.

Egipt este lider provizoriu în grupa J de calificare, cu 6 puncte în 3 meciuri. Pe 2 e Tunisia, cu același număr de puncte, dar un meci mai puțin disputat. Swaziland și Niger au câte un punct.

Vezi și: VIDEO Usain Bolt, primele goluri din carieră: "Va fi o zi care rămâne în istoria fotbalului!" » Vezi aici reușitele