INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

VIDEO Moke a marcat primul său gol în Turcia chiar pe terenul lui Galatasaray

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2018 18:38

Wilfried Moke, fostul jucător de la FCSB, a marcat primul său gol pentru Konyaspor chiar în meciul de foc de pe terenul lui Galatasaray, însă echipa sa a pierdut, scor 1-2.

Mijlocașul de 30 de ani a reușit să trimită cu capul în poartă centrarea perfectă venită din gheata lui Sen, în minutul 2. Vezi VIDEO cu golul lui Moke!

Până la pauză, trupa Cim Bom a ratat un penalty, în minutul 20, prin Bafetimbi Gomis (32) de ani. După revenirea de la cabine, același Gomis a egalat, iar pe finalul meciului Sinan Gumus a stabilit scorul final, 2-1.

Moke a ajuns la Konyaspor în vara trecută, după ce i-a expirat contractul cu FCSB, iar Gigi Becali n-a vrut să-i mai prelungească înțelegerea.