INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MEXIC

VIDEO Moment jenant cu Ronaldinho » Ce a ajuns să facă brazilianul

Articol de GSP - Publicat luni, 04 mai 2015 13:12

Ronaldinho e omul cu spectacolul la Queretaro, formaţie din Mexic. Aşa s-a întîmplat şi la ultimul meci pe care echipa sa l-a cîştigat cu 2-1 pe terenul celor de la Morelia.

De această dată brazilianul n-a mai driblat aşa cum i-a obişnuit pe toţi, ci a recurs la un gest lipsit de fair-play. Cu un minut înainte de final, fotbalistul a fost protagonistul unei simulări grosolane.

Ronaldinho a scăpat pe contraatac şi la mijlocul terenului, în momentul în care a fost atacat de un adversar, a căzut ca secerat, deşi jucătorul advers era la jumătate de metru de el. Arbitrul a fost pe fază şi l-a sancţionat pe brazilian cu cartonaşul galben pentru simulare.

Fostul star al Barcelonei în vîrstă de 35 de ani a fost introdus pe teren în minutul 60, la scorul de 0-0, şi a marcat din penalty pentru formaţia sa.