INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

VIDEO MSN în formă maximă » FC Barcelona n-a avut milă de Sociedad! Gol fabulos pentru Suarez

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 noiembrie 2015 19:09

FC Barcelona n-a avut nici o problemă pe teren propriu cu Real Sociedad, pe care a zdrobit-o, scor 4-0. Tripleta MSN a făcut din nou spectacol.

VEZI VIDEO

Neymar a deschis scorul în minutul 22 din pasa lui Dani Alves. Fundașul a centrat și la golul de 2-0 în minutul 41.

Atunci Suarez s-a aflat la capătul fazei. Uruguayanul a înscris cu o execuție superbă. Neymar a reușit "dubla" în minutul 53 din pasa lui Mathieu.

Lionel Messi și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 91. Acesta a marcat din pasa lui Neymar. Barcelona e prima în La Liga, cu 33 de puncte, cu 7 peste Atletico și 9 peste Real Madrid.